Напочатку не було нічого, лише ідея справедливих закупівель, що народилася під час Революції Гідності. Назву придумали у Facebook, фінансування на перший пілот збирали зі світу по нитці. Майбутні співробітники ДП “Прозорро” працювали на волонтерських засадах.
Час промайнув швидко. Сьогодні Prozorro – це 30 тисяч державних і місцевих органів влади та підприємств. 300 тисяч комерційних постачальників. Близько 600 млрд грн публічних закупівель щороку. Та 100 млрд грн економії, що держава заощадила завдяки роботі Prozorro.
Але Prozorro – це не тільки цифри. Не просто рядки у коді програмування або 100 Тб інформації. Prozorro – це велике коло людей, які разом створюють європейську Україну.
Система Prozorro зробила інформацію про закупівлі держави відкритою для кожного громадянина. А ще створила великий ринок, відкривши повний доступ бізнесу до публічних закупівель.
Як змінювалася та розвивалася система, так само й трансформувалася комунікація бренду.
Так у кооперації з агентством plusone з'явилась оновлена комунікаційна стратегія Prozorro, яка має об'єднати всіх учасників екосистеми публічних закупівель. А також нова айдентика бренду Prozorro.
За ці роки роботи ми зрозуміли нашу суперсилу: це вміння об'єднувати. Об'єднувати державу та бізнес, замовника та постачальника, громадян і медіа довкола ідеї прозорих та справедливих закупівель. Саме тому смисловим центром нової айдентики Prozorro стає коло.
Назва Prozorro тепер вже офіційно втрачає велику літеру “Z” та супергеройське смислове навантаження, від якого система відійшла кілька років тому. Відтепер бренд Prozorro гучно артикулює сутність, якої набув за останні роки: система публічних закупівель об'єднує державу та бізнес.
Оскільки Prozorro постійно розвивається і рухається вперед, ми взяли коло як центр та розробили динамічну айдентику з кількома варіаціями лого.
Простий та читабельний горизонтальний логотип відображає повну назву системи публічних закупівель. Він не несе прихованих і складних сенсів, не містить зайвих метафор – лаконічне й технологічне написання, покликане ілюструвати головне: Prozorro – відкрита, зрозуміла та сучасна платформа, де взаємодіє держава та бізнес.
Prozorro – це не тільки технологічна і зручна платформа, це реформа публічних закупівель: рішуча, смілива, з гучним голосом та сильною емоцією.
Так для прямолінійної згуртованої комунікації з’являється вертикальний варіант логотипу зі скороченням до приголосних та сильним звучанням.
У логотипі слово “prozorro” завжди пишеться з маленької літери латиницею. У будь-яких текстах назва пишеться латиницею або кирилицею з великої літери.
Приклади:
- компанія Prozorro, система Prozorro, платформа Prozorro
- державне підприємство “Прозорро”
Літера “z” у слові Prozorro пишеться з маленької літери.
Noir Pro
abcdefghijklmno
pqrstuvwxyz
abcdefghijklmnop
qrstuvwxyz
Open Sans
аБВГҐдЕЄЖЗИІЇйКЛМНОП
РСТУФХЦЧШЩья
аБВГҐдЕЄЖЗИІЇйКЛМНОПР
СТУФХЦЧШЩья
Прості й читабельні, шрифти, які використовуються для ідентифікації prozorro, транслюють ключові якості системи: простота у використанні та зрозумілість. Noir Pro виконує більш декоративну функцію у лого, Open Sans – зручний для текстових блоків та заголовків будь-якого формату.
HYML
RGB
CMYK
#000000
0; 0; 0;
75; 68; 67; 90;
HYML
RGB
CMYK
#027efd
2; 126; 253;
77; 51; 0; 0;
HYML
RGB
CMYK
#439cf5
67; 156; 245;
64; 31; 0; 0;
HYML
RGB
CMYK
#32e384
50; 227; 132;
62; 0; 70; 0;
HYML
RGB
CMYK
#63eda3
99; 237; 163;
51; 0; 53; 0;
Палітра кольорів, що ідентифікують бренд, зосереджена довкола чистих природніх відтінків блакитного та зеленого. Ключовими є кольори, присутні у логотипі як такому: небесно-блакитних комунікує відкритість та технологічність платформи, білий формує простір для взаємодії, а чорний – підкреслює та виділяє. Зелений колір використовується для ситуативних акцентів.